Autobusový zájezd

19.02.2018 17:47

Sice je to s velkým předstihem,ale zájezd už se připravuje a proto,že nelze schánět dopravu až si budeme jistí počasím musíme věřit na sluníčko a babí léto.Tentokrát pro Vás hasiči připravují zájezd do obce Čechy pod Kosířem,kde na malém kousku země zažijete spoustu zážitků.V místě je zámek s možností tří prohlídek.Vnitřní prostory zámku,procházky s výkladem krásným parkem,filmová expozice Zdenka a Jana Svěráka.V zahradách je i rozhledna.Muzeum kočárů s poutavým výkladem pana Václava Obra zaujme nejen milovníky historie,ale svými rozměry exponátů i milovníky výšeka a technicky založené typy.Hasičské muzeum popisuje historii výroby hasičských stříkaček ale i spostu jiných zajímavostí které zaujmou i nehasiče.Vše velmi blízko od sebe,takže to zvládne opravdu každý.Ani špatné počasí by nemělo vadit,ale nebudeme to přivolávat.Nabízí se zde i možnost výletů od procházky po téměř sportovní výkony.Pro turisticky založené se nabízí 14 km krátký výlet do Slatinic,kde jsou nejen lázně ale i můzeum veteránů.Tipů na výlet je tu spoustu a každý si najde ten svůj cíl.Něco k snědku najdete například na Hanáckém dvoře U Hraběnky,který nabízí stylové posezení,dětský koutek a potkáte zde i členy spolku Letokruhy,který udržuje nejen stará řemesla,ale i hanácké nářečí.Zájezd bude v sobotu 15.9 2018.Program na místě si každý může organizovat sám podle svých zájmů a priorit.Plánujeme 6 hodin rozchodu v obci.Na každou zajímavost v místě bude tedy cca hodina času,který uteče velmi rychle.Vzhledem k narůstajícímu zájmu o hasičské zájezdy je dobré se závazně přihlásit co nejdříve.