Autobusový zájezd -Dlouhé stráně

23.09.2017 09:57

V sobotu 16.9 se 50 účastníků zájezdu vydalo na připravený zájezd do Velkých Losin a na vodní dílo Dlouhé stráně.Počasí nám moc nepřálo,celý den poprchávalo a ve výše položených oblastechbyla hustá mlha.Kdo vystoupil v Losinách navštívil manufakturní papírnu kde si vyslechnul přednášku o 400 let staré ruční výrobě papíru.A také si zaplavali či jinak se vyřádili v Therme parku.Ten nabízí jak vnitřní tak venkovní bazény,různé vodní atrakce,skluzavky a tobogány.Věřím že si tuto možnost všichni kdo nejeli dál na elektrárnu užili.No a my co jsme na placenou exkurzi vodní elektrárny jeli jsme si poslechli odborný výklad,prohlédli si útroby elektrárny,shlédli jsme dva krátke filmy, u kterých pár lidí i zdřímlo,a vyjeli jsme i na horní nádrž,kde ale nebylo  přes hustou mlhu nic vidět.Původní plány,že z horní nádrže část výletníků pojede na koloběžkách a část sejde pěšky zpět do údolí zhatilo nevlídné počasí.Sice se našlo pár hrdinů kterým počasí nevadilo,ale přece na dva lidi nebude čekat celý autobus.Proto jsme se přesunuli všichni do Losin kde byl ještě 1,5 hodiny rozchod a poté co jsme se všichni opět sešli v autobuse jsme odjeli cestou k domovu ještě na dobrou večeři v Hostinci pod hradem v Holštejně.