Dětský den

16.07.2017 13:58

Opožděně ale přeci i letos hasiči uspořádali pro děti Dětský den a to v sobotu 17.června.Sraz dětí a všech doprovodů byl již tradičně u požární nádrže na návsi,kde si mohli všichni prohlédnout techniku Holešínských hasičů a vyzkoušet si práci s proudnicí.Dále při procházce lesem si mohl každý vyzkoušet indiánské foukání šipek na terč,zastřílet ze vzduchovky také na terč a porovnat svůj výkon třeba s tatínkem.Děti si mohli vyzkoušet chůzy na chůdách,ale i po laně.Na lanech byli trošku šikovnější děvčata než kluci.Dalším úkolem bylo vhodit tři míčky do pusy malovanému kašpárkovi.O kousek dále se zavázaným šátkem přes oči se děti snažili ustřihnout nějakou hračku či pamlsek zavěšený na provázku.A před koncem stezky byla připravena Tatra Rájeckých kolegů k prohlédnutí a každý si mohl vyzkoušet uhasit oheň na modelu domečku.Komu se to podařilo zahlédl zachráněného panáčka.Za každý splněný úkol dostali sledké odměny.V cíli na hřišti byla pro děti připravená točená limonáda,trampolína,něco dobrého k snědku,a věcné odměny od sponzorů.