Drakiáda 2016

04.10.2016 17:25

Sluníčko svítí a hřeje,vítr fouká tak akorát co víc si přát,když probíhá Drakáda.

V sobotu 1. října se od jedné hodny odpoledne začali scházet první lidé s draky rúzných tvarů a velikostí k již tradiční (myslím že sedmé?) Betlémské drakádě. Na poli u pštrosína se tentokrát postupně sešlo na 200 lidiček, a draků ve vzduchu létalo kolem čtyřiceti. A že to byla paráda. Grilovali se makrely a klobásky. Rozdávali se palačinky, perníčky a koláče. Točila se malinovka a pivo Poutník. Rozléval se Burčák. Pro děti byla připravena i trampolína. Pro všechny pak letová ukázka RC vrtulníků pana Pukla, který přihlížejícím o modelech a jejich ovládání i něco pověděl až mu lidé tleskali. Přijelo i hasičské auto SDH Lhota Rapotina, které bylo možné si prohlédnout, vyzkoušet si práci s proudnicí ,a kdo měl zájem toho hasiči i svezli. Večer s padající tmou jsme se rozloučili s posledními hosty a začali uklízet.

Rád bych osobně něco dodal. Velice si vážíme stále se zvyšujícímu zájmu o námi hasiči pořádané akce.Tím že Vás chodí víc a víc nám ukazujete že naše práce má smysl a dodáváte nám energi k dalším nápadům jak akce udělat ještě zajímavější.Děkuji Vám.

Děkuji také všem kteří sbor podporují různými dary,nebo nezjištně přinesou na akci něco ze svého a rozdají to dětem.

Těšíme se na Vás na další naší Vaší akci.

Fotografie z akce zde sdhholesin.rajce.idnes.cz/Drakiada_2016