Hasičská zbrojnice

04.06.2016 17:49

V pátek 3.6 2016 velitel hasičů Jan vašíček převzal od starosky města Rájce klíč od nové hasičské zbrojnice.Ta sice není zcela hotová,chybí dokončit podhledy s izolací a vymalovat,ale konečně jsme mohli zaparkovat hasičské auto které více než rok stálo na návsi před starou hasičskou zbrojnicí,do které se nevešlo.Garáž je samozdřejmě nutné ještě dovybavit regály a dalším nábytkem,aby naši dobrovolníci měli kde pověsit zásahové obleky a boty,kde uskladnit hadice a další vybavení jednotky.Do budoucna se plánuje zakoupení nového vozíku pro motorovou stříkačku PS12 která je zatím umístěna v autě,ale jak se zjistilo nebylo to nejlepší řešení.Vozík bude společně s autem parkován v nové zbrojnici.Jednotka Holešína díky různým dotacím a platbám z rozpočtu zřizovatele Města Rájec-Jestřebí získává stále více vybavení pro svou činnost.