Ostatky 2018

28.02.2018 08:37

S nemalým zpožděním se uskutečnil tradiční masopustní průvod i u nás v Holešíně.Průvod 16-ti  masek různého věku prošel obcí za veselého hlaholu.Medvěd vzal do kola každou hospodiny domu,řezník nabídl jitrničku a pozval lidi na večerní posezení do hospůdky.Pozvání moc občanů nevyužilo.Otevřít dveře a pohostit chasu někdo vítá a těší se na nás,někdo nás má za žebráky.Ale tak už to holt je.Kdo chce přispěje,kdo nechce nemusí.Ale nemusel by ani pomlouvat.Snažíme se udržovat tradice,které pomalu vymizeli,ale nejčastěji právě dobrovolní hasiči tyto tradice do obcí vrací.A často jsou to už jen hasiči kteří se o společenský život v obci starají.Moc nás aktivních není a vlastně z řad hasičů tuto práci dělají pořád jedni a ti samí.Proto jsme moc rádi za pomoc kohokoliv kdo nám ji poskytne i když ví že jediné co si odnese je dobrý pocit.A nezištně pomáhající pomalu přibývá.Za to jim moc děkujeme a vážíme si toho.V Holešíně máme to štestí že zde fungují i přes maličkost naší vesničky další spolky,které pro občany něco dělají.

Fotografie naleznete zde: sdhholesin.rajce.idnes.cz/Ostatky_2018/