Pálení čarodějnic

27.05.2017 08:25

V sobotu 29.4 v podvečer se lidé scházeli u místní hospůdky k tradičnímu společnému posezení při pálení čarodějnic,které letos poprvé pořádalo naše SDH.Přes malou nezkušennost nás dobrovolných hasičů s obsluhou hostí věřím,že se akce všem zůčastněným líbila.Co já pamatuji účast nebyla nikdy větší,a snad i právě proto,že v Holešíně jsme oheň zapalovali o den dříve než v jiných obcích a městech.Všechny místa zaplněná je radostný pohled pro každého kdo podobné akce pořádá, a zároveň i to největší ocenění všech hostů,že si naší dobrovolné práce váží.

Vzhledem k prostoru,který máme je naše vatra s figurínou čarodějnice asi nejmenší v okolí,ale to jistě nikomu nevadí.Pro opečení buřtíků máme vždy ještě malý oheň s dostatečným množstvím vidlic na opekání.Za zvuku reprodukované hudby se někteří pustili i do tance.A nebyl to tanec strašidelný.Počasí se vydařilo,nálada byla výborná hluboko přes půlnoc,a věřím,že se s Vámi všemi potkáme zase nejpozději příští rok.Né,já vím,že to bude už na naší další plánované akci,kterou pro Vás připravujeme a to bude Dětský den a Taneční zábava-Holešínský Casnunk.