Podzimní odpoledne

15.11.2017 07:03

V sobotu 7.10 proběhlo na tradičním místě u Holešínského pštrosína Podzimní odpoledne z drakiádou.Počasí bylo opravdu podzimní s náladou aprílovou.Těsně před začátkem ve 13.00 zapršelo.Po krátkém dešti když se začali scházet hosté přestal foukat vítr.Tak si holt tatínkové a maminky trochu zaběhali ve snaze dostat draka do vzduchu a potěšit tím své ratolesti.Naštestí toto období bez větru vyplnil doprovodný program.Jako první přijeli kolegové hasiči z Ráječka se svou Tatrou a Avií.Bratr Neoral pak všem zájemcům techniku popsal,hasiči předvedli co Tatra všechno umí a přítomné děti si mohli lecos i vyzkoušet.Kdo si techniku prohlédl a vyzkoušel mohl se svézt na koních,které v rámci doprovodného programu přijeli  z Petrovic a zájemce,především děti, povozili zdarma.Zdarma byli i tradiční palačinky od tety Zdenky,mošt od rodiny Vyroubalovi (již podruhé),a perníčky od rodin Ryšaví-Němcovi.Pan Pohrinčák na své náklady uspořádal malířský koutek a hod míčkem na cíl, odkud si děti odnášeli nejen sladké odměny.Rodina Vágnerova uvařila sladovnický guláš,také na své náklady, a postarali se i o servírování gulášku na drakiádě.Fullservis pro hasiče.O grilování makrel se tentokrát postaral také jeden nehasič Jiří Stloukal.Všem jmenovaným moc děkujeme za nezištnou pomoc nám hasičům.Další poděkování patří všem kdo nám pomáhají třeba s nákupem surovin pro přípravu občerstvení,nebo třeba s točením nápojů.Každá pomoc je pro nás aktivní hasiče velmi přínosná a příjemná.Organizace ruzných akcí,příprava,průběh,zajištění zboží a programu,obsluha hostů,úklid,vyúčtování,spousta povolení,předpisů atd. to je pro hrstku aktivních opravdu dost práce a proto jsme velice potěšeni zájmem nehasičů nám se vším pomoci.Moc děkujeme.

Na závěr nesmím zapomenout na letošní premiéru nového servisu pro naše hosty.Máme toaletu!I s umývárnou.Kadibudka byla postavena za podpory sponzorů hasičem Janem Hájkem.