Podzimní odpoledne

04.10.2015 19:37

V neděli 4.10 2015 Holešínští dobrovolní hasiči dle plánu uspořádali tradiční Podzimní odpoledne spojené s drakiádou.Od 14-té hodiny se pomalu scházeli místní občané se svými rodinami a známými na osvedčené místo u Holešínské pštrosí farmy.A sešlo s nás hodně.Kdo si dal práci napočítal 130 lidiček všech věkových kategorií.A že bylo si co užít.Palačinky s různými příchutěmi a šlehačkou pečlivě připravované Zdenkou Vladíkovou s pomocnicemi byli jako obvykle zdarma,zdarma byl i dobrý jablečný mošt darovaný rodinou Vyroubalových.Dále jsme si pochutnali na dobrých grilovaných makrelách a klobásách z rukou osvědčených grilařů bratří Prokopových za jistě rozumné ceny.K pití bylo tradičně pivko i limonády a v sezóně burčáku nechyběl ani ten.Komu bylo trochu zima mohl si dát čaj či kávu.Počasí ale bylo pěkné,podzimní.Sluníčko sice nenašlo sílu prodrat své paprsky mezi mraky,ale příjemných cca 18 stupňů se slabým větrem,který ale měl sílu vynést na oblohu spoustu draků všech velikostí, výroby domácí či made in China.Řekl bych co víc si přát?Děti se jistě pobavili při běhání se šnůrkou v ruce a radost měli že dráčka na oblohu dostali.Rodina Porhinčáková si z vlastní iniciativy pro děti připravili kreslící koutek,kde děti popustili uzdu své fantazie a namalovali obrázek, který byl pak vystaven na lípě a obdrželi i malou cenu.Nejlepší kreslíři pak byli za svá díla odměněni další cenou. Obrázky budou opět vystaveny na nové hasičské zbrojnici v den jejího slavnostního otevření.Od 15-té hodiny si všichni zůčastnění mohli prohlédnout hasičský speciál profesionálních hasičů z Blanska.Spousta dětí se posadila za volant tohoto brodivého stroje a prolezli si celou kabinu i střechu na kterou jim po žebříku pomáhali kluci profesionálové a dávali pozor aby se dětem nic nestalo.V 16 hodin pak techniku vystřídali zvířata.A to koně.Kdo měl zájem mohl se zdarma povozit v sedle dvou koní,kteří přicválali z Petrovic.Velmi pěkné podzimní odpoledne...

Pár fotek hledejte na www.sdhholesin.cz/fotogalerie

Sbor dobrovolných hasičů děkuje Vám všem že jste přišli.

Zvláštní poděkování pak patří Zdence Vladíkové a jejímu týmu za přípravu palačinek,obstarání burčáku a mnoho jiného,rodině Vyroubalových za darovaný mošt výborné chuti,bratrům Prokopovým za přípravu makrel a klobás,rodině Porhinčákových za kreslící koutek,panu Kubíčkovi za elektrický proud a všem kteří nás podporují.