Taktické cvičení Bořitov

30.04.2016 06:09

V pátek 29.4 2016 proběhlo Taktické cvičení JPO v  Bořitově.Námětem cvičení byl požár kotelny v mateřské škole.V budově uvízli lidé,prostor byl zakouřen.Jeden člověk v bezvědomí.Průzkumné týmy prohledávali z dýchací technikou budovu a vyváděli uvěznéné děti a pracovníky školky do bezpečí,evakuace zraněného v bezvědomí,lokalizace požáru v kotelně,tři útočné proudy,ošetření zraněných, odvětrání zbylého kouře z budovy.U zásahu byla použita jak kyvadlová doprava vozy CAS tak i dálková doprava hadicemi pro doplnění CAS na místě požáru.Spolupráce s IZS.

  Vzhledem k vybavení naší jednotky byl náš úkol vytvořit dálkové vedení vody od hydrantu na vedlejší ulici a napojení na CAS Rájec.Novinkou pro nás bylo použití radiostanic kterými byla letos naše jednotka dovybavena.