Taktické cvičení Doubravice

09.05.2015 13:48

 V den osvobození 8.5 2015 zřejmě asi na oslavu 70-tého výročí připravili Doubravičtí dobrovolní hasiči taktické cvičení okrsku.Požár byl hlášen v místní základní škole,kde v jídelně závadou na elektrospotřebiči požár vznikl a zplodiny hoření se šířily celým objektem.To znemožňovalo evakuaci ohrožených osob.Cílem cvičení bylo prověřit: dojezdové časy,rozhodovací a řídící proces velitelů jednotek PO,prověřit zasahující v orientaci v neznámém prostředí,ověřit nástupní plochy pro požární techniku,prověřit zda jsou evakuační místa způsobilá,prověřit způsob radiokomunikace,prověřit poskytování první pomoci zraněným osobám.

  K zásahu se sjeli jednotky Doubravice,Rájce,Jestřebí,Ráječka,Bořitova,Újezdu u Boskovic a Holešína.Samotný zásah ve škole prováděli lépe vybavené jednotky s pomocí dýchacích přístrojů a přetlakového ventilátoru.Prohledávali objekt, ohrožené a zraněné osoby evakuovali a poskytli první pomoc,lokalizovali požár a hasili ,odvětravali zplodiny hoření atd.

  Naším úkolem společně se sborem Ráječka bylo zajistit dálkovou dopravu vody z řeky Svitavy k místu požáru aby jí nebyl nedostatek.I když jen ve třech velmi rychle jsme úkol splnili,nasáli vodu z řeky pomocí naší staré ale dobré PS-12 a natáhli vedení dál ke stanovišti kolegů z Ráječka kteří ji tlačili dál do kopce k místu požáru.Neopoměli jsme  přejezdové můstky a zajistili i volný průjezd dalších vozidel.Při vyhodnocení celého zásahu bylo označeno naše provedení danného úkolu za vzorné.Co nás ale těšilo nejvíce byl ten skvělí pocit,že konečně Holešínští jeli vlasním autem,a pracovali nezávisle na druhých.

 

Velitel a vedení s přejezdovímy můstky.Během zásahu jsme nefotili,proto je hadice již prázdná a fotka pořízená až po.