Valná hromada SDH

16.01.2017 07:29

V sobotu 14.1 2017 od 18.00 premiérově v obecním domě proběhla valná hromada sboru.Pár členů se omluvilo pro nemoc,nedostatek času,nebo i zapomělo.I přes liknavý přístup se sešlo více než polovina členské základny a bylo možné tedy i hlasováním rozhodovat o plánech na rok 2017.Odsouhlasený plán práce uvidíte níže,stejně jako usnesení z valné hromady.K průběhu valné hromady bych napsal asi toto.Valná hromada měla klidný průběh,nikdo k navrhovanému programu schůze,plánu akcí na rok 2017,a návrhu usnesení nic nahlas nenamítal.V diskuzi se řešila opět pouze otázka jak získávat nové členy.Já osobně bych spíš hledal akční členy,případně osoby,které sice nebudou mít členskou průkazku SDH a nebudou platit členské příspěvky,přesto nám ale pomohou při pořádání naplánovaných akcí.A členů v aktivním věku má náš sbor dostatek,nikoliv však aktivních.Sedět doma na zadku a povídat jak to ti ostatní dělají špatně umí každý a v Holešíně je takových lidí opravdu silná koncentrace.Ale přijít a říct co kdyby jste zkusili tohle či tamto.Já bych Vám s tím pomohl a uvidíme co se z toho vyklube?To se stává jen vzácně.Osobně si myslím,že kdo chce jiné zapálit musí sám hořet.A potvrzuje se mi to.Již nejednou se stalo,že za mnou přišel někdo z hostů sborem pořádaných akcí a řekl,že naši dobrovolnou  práci děláme dobře a obdivuje nás,že se do toho pouštíme v tak malém počtu.A nejednou nám byla nabídnuta i pomoc při pořadatelské činnosti,či finanční příspěvek.Není toto ten správný krok?Proč mu hned cpát přihlášku do sboru?Proč nevyužít jeho nabídku bez ohledu na to zda je členem SDH?Být členem neznamená,že budu prospěšný sboru,obci a veřejnosti jak je psáno ve stanovách,o kterých vetšina členů ani neví že nějaké jsou.Kulturní a společenský život v Holešíně je bohatý.Samozdřejmě s přihlédnutím k počtu obyvatel a možnostem.A že to pokaždé oddřou jedni a ti samí lidé,kteří kolikrát ještě poslouchají komentáře to my jsme to dělali líp,to je holt řehole.Jsme malá obec,to je fakt.Je nás tady málo a téměř každý z hrstky aktivních je členem nějakého spolku v Holešíně,někteří i dvou spolků.A když tyto spolky zahájili spolupráci je to dobrá zpráva pro nás pro všechny.Akce budou,bude kam zajít s dětmi,zasportovat si,setkat se,pobavit se vzájemně,zatančit,popít,pojíst....ŽÍT!

  Děkuji za všechny občany Holešína,každému kdo přiložil a přiloží ruku k dílu.A věřte mi že jmenovitý seznam by byl hodně dlouhý.Není to tak beznadějné,jak to někdo vidí.Jsme na tom dobře …

Ať žije Holešín!

Usnesení valné hromady 2017.docx (12569)

Program Valné hromady - plán práce 2017.docx (14098)