Zásah uspadlého stromu.

25.07.2017 07:11

V pondělí 24.7 bylo naše vozidlo DA Ford tranzit poprvé u ostrého zásahu.Cvičení si zažilo už dost,ale výjezd na vyhlášený poplach operačním střediskem hasičů byl premiérou.Krátce po deváté věčer byl u jednoho z členů JSDH Holešín nahlášený spadlý strom u rozbitého mostu pod Holešínem.Po nahlášení této události na KOPIS byl členům naší jednotky vydán ve 21.38 pokyn k výjezdu pomocí SMS.Do 10-ti minut od vyhlášení poplachu jsme přijeli na místo události,a zjistili zda nedošlo při pádu pomáčeného stromu i ke zranění.Po ohledání místa jsme zabezpečili prostor aby nedošlo k případné havárii projíždějících aut.Naštěstí do příjezdu profesionálních hasičů z Blanska se nic nestalo a tak byl strom blanenským pilařem rozřezán a společně odklizen ze silnice.Budiž nám ke cti,že jsme dokázali takto rychle reagovat,alespoň dva z jednotky a práci v Holešíně za nás nemusí dělat jiné sbory.